top of page

"עשו את זה קודם לפני"

עודכן: 21 ביוני 2022

או- איך לפעול למרות הספקות הפנימיים

הנה החדשות הרעות:
1. עשו את זה כבר לפניך.
2. יש מישהי או מישהו בעולם שעושה את זה טוב יותר ממך. אז שניה לפני שאת קוברת את החלומות שלך באיזו מגירה חשוכה, קבלי הצצה אל עוד כמה הנחות מוצא שעזרו לי להמשיך לצעוד בדרך אל ההגשמה בכל זאת.
בשנים האחרונות אני עוברת דריש לך חלום? מטרה? שאיפה?
ך הרבה התחלות. שינוי עיסוק באמצע שנות השלושים הוא תהליך. דרך. דרך פתלתלה עם עליות, מורדות וסמטאות חשוכות. בשלוש השנים האחרונות הנחיתי לראשונה מדיטציות אישיות וקבוצתיות, העברתי הרצאות וראיונות בוידאו ובמפגשים פיזיים, עברתי תוכניות הכשרה שונות, וליוויתי יחידים וקבוצות בדרכם לחיים שסיפוק, הגשמה והכרת תודה נוכחים בהם יותר. בנוסף, התחלתי פודקאסט מאפס עם חברה שגם בשבילה ההתנסות הזאת היתה התנסות ראשונה והקמתי 3 קהילות דיגיטליות.

לאורך הדרך, ה"קולות" האלה שמספרים לי שעשו את זה כבר לפני, שיש עוד מלא כמוני ושהשוק רווי לא הפסיקו להדהד מכל כיוון. והאמת, ה"קולות" האלה צודקים. הכל נכון, אבל זו אינה התמונה המלאה.

הנה עוד כמה אמיתות, אולי משרתות יותר, ששווה לשקול לאמץ:
1. אי אפשר להתחיל מהאמצע!
אין מה לעשות, חייבים להתחיל מההתחלה ובהתחלה אנחנו חסרות נסיון, אנחנו מוצפות בהמון פרטים והדברים לא באים לנו באופן טבעי!
רייצ'ל הוליס היא בלוגרית אמריקאית מובילה, יזמת, מרצה וסופרת. יכול להיות ששכחתי כמה טייטלים, אבל בואו נאמר שמדובר באישה מצליחה, שהקימה חברה משגשגת וצברה קהל רב לתכנים שלה. בספרה "תפסיקי כבר להתנצל" היא כותבת כך: "אחת ההודעות שאני מקבלת כל הזמן מנשים היא: "אהבתי את הספר שלך ואני רוצה מאד להיות סופרת, אבל אני לעולם לא אוכל לכתוב כמוך". או – "תמיד רציתי לדבר בפני קהל, אבל אני לא טובה כמוך". בנות, הפסיקו להשוות את ההתחלה שלכן לאמצע שלי! מה שאת קוראת עכשיו הוא הספר השמיני שלי. ואני לא אומרת שזה ספר שראוי לזכות בפרס פוליצר, אבל הוא במרחק שנות אור מהספר הראשון שלי, במונחים של מיומנות."

הזכירו לעצמכן שאין דרך לעקוף את ההתחלה ואי אפשר להתחיל מהאמצע.

2. אנשים שעשו את זה לפניך סללו עבורך את הדרך.
כשמשחררים את ההשוואתיות ומוכנים לקבל את זה שאנחנו רק בהתחלה, העובדה שמישהו כבר מימש בפועל את מה שיש לך בדמיון, עשויה לעזור. אחת הדרכים היא להשתמש במידול. אם יש מישהי שכבר מימשה את החלום שלך, את יכולה לשלב בין ה "איך" שלה ל "למה" שלך. יש כמה דרכים להשתמש במידול לצורך הגשמת חלומות ומטרות. החל מלעקוב, לצרוך את התכנים וללמוד ממי שהגדרת כמודל, דרך לדמיין מה היא או הוא היו עושים בסיטואציות שבהן את נתקלת ועד ללמוד מהמודל עצמו, אם זה מתאפשר.
"אם לא תאמיני שאת באמת יכולה להצליח בזה, לא תוכלי לסלול לאף אחד את הדרך אחרייך." כותבת הוליס.

3. אף אחד לא יכול להיות יותר טוב ממך בלהיות עצמך.
"היום שבו נולדת, הוא היום בו אלוהים החליט שהעולם אינו יכול להתקיים בלעדיך”. רבי נחמן מברסלב.
כשמכירים בכך שלכל אחד מאיתנו יעוד ומטרה חשובה והכרחית בעולם, וכשמחליפים את ההשוואיות ביני לבין אחרים בהשוואתיות שביני לבין עצמי לפני X זמן, או ביני לבין איפה שאני יכול להיות מבינים שאין לנו באמת מתחרים.
יש מלא יוצרי תוכן, מאמנים אישיים, מנהלי קהילות ופודקאסטרים אבל אף אחד לא יכול להיות יותר טוב ממני בלהיות השיר הזאת שהיא יוצרת תוכן, מאמנת אישית, מנהלת קהילות ופודקאסטרית. לא כי אני יותר טובה מהם, פשוט כי מה שאני מגדירה כמטרה זה להביא את עצמי לידי ביטוי ולהשתפר ביחס אלי. ובלהיות עצמי, מה לעשות, אני תמיד אהיה מקום ראשון.

אז במה את בוחרת להאמין?

• הפוסט מנוסח בלשון נקבה אך מכוון לנשים וגברים כאחד.

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page