top of page

הספר שגרם לי לראות פרפרים

עודכן: 16 בינו׳ 2023

או- מה שמתמקדים בו מתעצם.


מכירים את זה שאתם קונים מכונית אדומה, ופתאום איכשהו לכולם יש מכוניתאדומה? יותר מכוניות אדומות עוברות ברחוב, מלא מכוניות אדומות בחניון של הסופר וגם המכונית שמופיעה בפרסום בשלט החוצות היא, איך לא, בצבע אדום.


למה זה קורה, אתם שואלים?


אז לא, לא יצאה הטבת מס לקונים רכב אדום, וזו אינה אופנה חדשה.

המכוניות האדומות תמיד היו שם ברחוב, בחניון ובשלטי החוצות, פשוט לא שמתם לב, כי "מכונית אדומה" לא היתה כל כך חזק בתודעה שלכם כמו עכשיו, אחרי שקניתם אחת.


אוקיי.. ומה אני עושה עם המידע הזה?


הבנה מעמיקה שמה שמתמקדים בו מתעצם מהווה חלק בסיסי ביצירת מציאות רצויה. המילים "יצירת מציאות" עלולות לעורר אנטגוניזם, אז חשוב להדגיש שיצירת מציאות אינה מעשה קסמים מיסתורי ומנותק מהקרקע.


המשמעות של יצירת מציאות היא הבחירה בפרשנות מטיבה לעובדות ולנסיבות שאנחנו פוגשים ביום-יום, ובחירה חופשית ומודעת באובייקטים אליהם אנחנו מקדישים את תשומת ליבנו.

מה הייתם רוצים להעצים בחיי היום יום שלכם?

את הרוגע? הפנו את תשומת ליבכם לרגעים של רוגע ושקט נפשי.

הייתם רוצים להעצים את ההנאה שלכם מהילדים? שימו לב כמה פעמים ביום הם מעלים חיוך על פניכם.


קחו בחשבון שהנטיה הטבעית שלכם תהיה בדיוק בכיוון ההפוך. הסיבה היא "הטיית השליליות" שגורמת לאנשים לזכור טוב יותר, ובעוצמה רבה יותר, חוויות ואירועים שליליים ולא נעימים.

אז בסוף היום סביר להניח שתזכרו היטב את הרגע הזה בעבודה שעבדתם על משהו דחוף ותוך כדי נכנסו כמה מיילים שדורשים את תשומת ליבכם, הטלפון צלצל והעובד החדש הופיע בדלת המשרד ואמר בהתנצלות

"יש לך רגע? יש לי שאלה קטנה.." מאשר את הרגע בקפיטריה שבו דיברתם עם חבר וצחקתם על משהו.

וסביר להניח שתזכרו איך כבר הייתם מותשים בשעה תשע בערב כשהילדה בת ה- 4 ביקשה שוב מים ושוב פיפי אחרי שהיתה אמורה להיות רדומה שעה קודם לכן מאשר את הרגע שבו אספתם אותה מהגן בהתרגשות וקיבלתם קריאת שמחה, חיבוק ונשיקה שחיממו את ליבכם והזכירו לכם למה הבאתם אותה לעולם.

ובכל זאת, למרות הנטיה הטבעית שלנו להתמקד בקשה והלא נעים, יש לנו חופש להתמקד במה שאנחנו כן רוצים, ולהינות מההתרחבות שלו בחווית המציאות שלנו.


בספר "אלמנט ההצלחה העסקית" מציע אורן בן דויד תגיל קטן ועוצמתי שממחיש את הרעיון הזה של ההתעצמות של מוקד תשומת הלב שלנו.


הוא מציע שבפעם הבאה שתשתהה בחוץ בטבע, או אפילו בעיר באזור עם צמחיה, שים לב לפרפרים. הוא מציע שיש שם הרבה פרפרים. "צבעוניים, לבנים, צהובים, כתומים ועוד.. אם לא תשים לב ולא תחפש אותם, כנראה שלא תראה אותם."

הוא כותב שהוא שיתף את ילדיו הקטנים בתרגיל הזה ושמאז הם רואים פרפרים רבים בכל יום אחרי הגן ובדרך לגן השעשועים.


ומאז שקראתי את הקטע הזה בספר, גם אני רואה מלא פרפרים בכל מקום 😊


והנה הקשר בין זה לבין השגת מטרות ויעדים, כפי שמוצע בספר:


"פוקוס קשור מאד גם למטרות וליעדים שאתה מציב לעצמך. כשיש לך מטרה ברורה וראויה מול העיניים שים עליה פוקוס, הרבה לחשוב עליה. תן למטרה לכוון את המחשבות שלך ולהעלות לך את תדר המחשבה. כשהמטרה טובה וראויה המחשבות יגיעו בתדר גבוה וימשכו אליהן מחשבות נוספות באותו תדר. מחשבות בתדר גבוה מאפשרות פעולות ותוצאות שמתאימות לתדר המחשבה. פוקוס על המטרה הראויה, שמלווה בפעולות עם אנרגיה גבוהה, ייתנו לך בוודאות את התוצאות שאתה רוצה. הפוקוס גם ישחרר אותך ממחשבות על כל מה שאתה לא רוצה. עכשיו לך תהנה מיופיים של הפרפרים..."


במה את/ה מחליט/ה להתמקד היום?

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page